Новини

Силно представяне на българските деца в откритото международно състезание по спортно катерене Petzen Climbing Trophy, 11-12.07.2015г., Австрия.
13 юли 2015

През изминалия уикенд в австрийското грдче Сент Михаел об Блейбург се проведе силния международен турнир по спортно катерене за деца, юноши и девойки Petzen Climbing Trophy. Това е едно от трите най-популярни състезания в детското катерене (до 14г.), като само в Petzen има и група над 16г., която е отворена за всички, родени до 1999г. включително.   Състезанието се провежда в трите дисциплини на катеренето – трудност, скорост и боулдър, плюс комплексно класиране. Отлично се представиха българските деца, които спечелиха общо 20 златни, 11 сребърни и 9 бронзови медали.

С пълен комплект - четири златни медала се окичиха Петра Барова (момичета 6-7г.) и Николай Русев (момчета 8-9г.) Три златни медала спечелиха Дея Христова и Слав Киров в групата на 10-11-годишните деца, като Слав добави и един бронзов медал. Два златни и два сребърни медала завоюва Петър Иванов при юношите 14-15г. В същата възрастова група Никола Мирчев спечели златото в скоростта. Мартина Бангеева (момичета 8-9г.) се окичи с два златни, един сребърен и един бронзов медал. В нейната възрастова група Радина Димитрова успя да се пребори за първото място в дисциплината скорост. Христо Алтънчев при юношите 16-17г. спечели три сребърни медала. При момчета 12-13г. Матей Мицев е с един сребърен и три бронзови медала, Петър Атанасов е с бронзов медал в трудността. В групата на 10-11г. момчета Иван Бонев е със сребърен и бронзов медал, а с по едно трето място са Йоан Михайлов и Васил Василев. Със сребърен медал в скоростта е Ерика Велев при момичетата 10-11г., с по едно трето място са Александра Тоткова и Йоана Николова при момичетата 10-11г., и Николай Ангелов в скоростта при момчетата 8-9г.

Класирането по клубове за втора поредна година беше спечелено от състезателите на КА „НСА“, София, на второто място се класира КСКЕС „Алтиус“, София.