Новини

Критерии за определяне на състави на национални отбори по спортно катерене за участие в международното състезание за деца 10-11г. и 12-13г., дисциплина трудност - IMST COLOUR FESTIVAL в Австрия (7-8 юни 2013), и европейско първенство - трудност и скорост ю/д в Единбург, Великобритания (21 юни 2014)
23 януари 2014

1а) първи тест - лагер трудност, 08-09 февруари 2014г., София (зала НСА и Гравити) - всеки кандидат за националния отбор ще трябва да изкатери девет маршрута, като критериите са изложени в таблицата по долу.
1б) втори тест- резултати от състезание Стара Загора, 10-11 май 2014 от дисциплината трудност


деца       критерии трудност
  9,10,11 г. - флаш, горна осигуровка 12,13 г. - флаш, долна осигуровка
момичета 6с+ - 7в 7а -7в+
момчета 7а -7в+ 7в -7с
юноши и девойки критерии трудност критерии боулдър
  флаш състезания при мъже и жени
девойки 7в+ - 7с+ първо място жени, флаш 6с - 7в
юноши 7с - 8а+ финал мъже, флаш 7а+-7с

Според показаните резултати от 2013година и класиране за Купа България\'2013, комисия “Спортно катерене“ взе решение да покани за участие в тестовете следните състезатели:

Деца до 14 години:
Момичета:
Дея Владимирова
Карин Велев
Мила Костадинова
Йоанна Недялкова
Ерика Велев
Велла Неделчева
Габриела Трайкова

Момчета:
Никола Атанасов
Слав Киров
Йоан Михайлов
Иван Бонев
Димитър Русев
Даниел Донов
Петър Атанасов
Христо Урумов
Максим Пейнеков
Матей Мицев
Стоян Петров
Никола Мирчев
Константин Гайдаров

Девойки
Боряна Божкова
Мария Димитрова
Кръстина Ангелова
Деница Алтънчева
Влада Маринова

Юноши
Петър Иванов
Валентин Златанов
Елмир Неделчев
Никола Левордашки
Тодор Шарков
Христо Алтънчев
Филип Дончев
Веселин Димитров
Владислав Ангелов
Васил Цветков
Амер Ал Шатри
Стефан Колев
Виктор Драганов

* Първите седем при децата до 14 години (общо за момичета и момчета в двете възрастови групи) с най-добри резултати ще могат да участват в състезанието в Имст на разноски на фирма WALLTOPIA (фирмата поема пътя и нощувките).
** Критерии и подбор за участие в ЕП ю/д за дисциплина „скорост“ ще бъдат обявени и проведени на по-късен етап.
*** Програма за лагера в София:

Събота, 08.02.14 - Зала по катерене НСА, гр. София

12.00-12.30- Разбор и загрявка
12.30-13.00- Катерене по първи маршрут
13.10-13.40- Катерене по втори маршрут
13.50-14.20- Катерене по трети маршрут
14.30-15.00- Катерене по четвърти маршрут
15.10-15.40- Катерене по пети маршрут

Неделя, 09.02.14 - Зала по катерене Гравити (Бонсист), гр. София

10.00-10.30- Разбор и загрявка
10.30-11.00- Катерене по първи маршрут
11.10-11.40- Катерене по втори маршрут
12.50-13.20- Катерене по трети маршрут
13.50-14.20- Катерене по четвърти маршрут
15.00-15.30- Разбор




София 1142, бул. "Васил Левски" 75
тел./факс (+359 2) 930 05 32; e-mail: office@bfka.org
Булстат 121213771, банкова сметка: Райфайзенбанк,
IBAN - BG86RZBB91551001950421, BIC - RZBBBGSF