Новини

IFSC Световна купа по състезателно катерене - Боулдър, София 2007
20 април 2007


Петък, 20 Април - Събота 21 Април
Боулдър МЪЖЕ, Боулдър ЖЕНИ

 

Официални резултати (Вижте резултатите на страницата на IFSC)

  МЪЖЕ БОУЛДЪР
  Фамилия Име Година на раждане Държава Лиценз Финал Полуфинал Квалификация
1 Mrázek Tomás 1982 CZE 3377 4t7 4b6 3t4 3b4 5t11 6b10
2 Sharafutdinov Dmitry 1986 RUS 5781 3t4 4b7 4t17 4b13 6t7 6b6
3 Fischhuber Kilian 1983 AUT 2602 3t5 4b9 4t12 4b12 6t11 6b7
4 Verhoeven Jorg 1985 NED 3115 3t9 4b7 4t29 4b26 5t11 6b7
5 Julien Stephane 1977 FRA 826 2t8 3b6 2t2 4b5 6t7 6b6
6 Gelmanov Rustam 1987 RUS 6933 1t3 4b10 3t11 4b12 5t8 6b7
7 Rakhmetov Salavat 1967 RUS 845   2t2 3b4 6t6 6b6
8 Meyer Jérôme 1979 FRA 441   2t3 3b4 6t10 6b9
9 Pouvreau Gérome 1983 FRA 2833   2t5 3b10 5t9 6b6
10 Jongeneelen Wouter 1977 NED 961   2t7 3b9 4t5 5b5
11 Laurence Ludovic 1973 FRA 521   2t7 2b7 5t13 6b7
12 Borowka Andre 1983 GER 2394   2t9 3b12 4t7 5b8
13 Core Christian 1974 ITA 122   2t11 3b13 5t10 6b9
14 Badia Nicolas 1986 FRA 6141   2t12 3b14 4t6 6b6
15 Gaidioz Loïc 1983 FRA 5310   1t2 3b7 5t12 5b6
16 Barrans David 1981 GBR 7492   1t2 3b11 4t6 6b7
17 Matsushima Akito 1982 JPN 3206   1t2 3b12 4t7 6b7
18 Moroni Gabriele 1987 ITA 5176   1t4 3b8 4t4 6b8
19 Parry Gareth 1973 GBR 312   1t4 2b6 4t6 6b7
20 Caminati Michele 1985 ITA 6245   0t 2b15 5t9 6b7
21 Hukkataival Nalle 1986 FIN 6433     4t8 6b10
22 Kozlov Vasily 1987 RUS 5138     4t9 6b12
23 Croxall Mark 1976 GBR 3423     4t15 5b11
24 Dulac Daniel 1976 FRA 175     3t3 6b6
25 Preti Lucas 1983 ITA 2606     3t3 6b10
26 Stepanov Aleksander 1990 RUS 6490     3t3 5b5
27 Rant Blaz 1983 SLO 2578     3t3 5b6
28 Pekarev Mikhail 1983 RUS 2816     3t5 6b7
29 Shalagin Mykhaylo 1982 UKR 3205     3t6 5b5
30 Oleksy Tomasz 1976 POL 906     3t9 5b6
31 Karolak Grzegorz 1980 POL 6527     3t9 4b8
32 Lalov Boyko 1983 BUL 3687     3t10 6b11
33 Okano Hiroshi 1974 JPN 341     2t2 6b7
34 Klancnik Rok 1986 SLO 5906     2t2 6b11
35 Lai Chi-Wai 1982 HKG 5005     2t2 5b5
36 Portsev Aleksei 1983 RUS 6939     2t2 5b8
37 Radkov Ivaylo 1984 BUL 7529     2t2 5b9
38 Baumann Jonas 1986 GER 5206     2t3 6b7
39 Pavel Gabriel 1977 ROM 8214     2t3 5b13
40 Watanabe Kazuma 1985 JPN 5722     2t4 6b8
41 Batar Oliver 1972 ROM 8215     2t4 5b7
41 Georgiev Marian 1981 BUL 2531     2t4 5b7
43 Ramsamy Joackym 1986 FRA 7550     2t6 4b4
44 Bugneru Marian 1985 ROM 8219     2t6 4b11
45 Cehovin Urh 1977 SLO 930     1t1 6b10
46 Caleyron Thomas 1984 FRA 5694     1t1 6b11
46 Schulte Ferdinand 1977 NED 3039     1t1 6b11
48 Nutu Andrei 1975 ROM 8221     1t1 4b7
49 Miu Claudiu 1984 ROM 8220     1t1 3b3
50 Kolokas Ioannis 1983 GRE 7110     1t1 2b2
50 Samyn Florent 1986 FRA 7750     1t1 2b2
52 Edwards Marc 1984 AUS 6486     1t3 5b8
53 Gore Tom 1986 GBR 7639     0t 4b12
54 Kamaropoulos Zafeiris 1978 GRE 8231     0t 2b4
55 Petrovski Dejan 1976 MKD 3399     0t 1b1
56 Ristovski Ilija 1982 MKD 6176     0t 1b2

 

  ЖЕНИ БОУЛДЪР
  Фамилия Име Година на раждане Държава Лиценз Финал Полуфинал Квалификация
1 Abramchuk Yulia 1982 RUS 2736 2t4 4b9 4t6 4b5 6t9 6b7
2 Noguchi Akiyo 1989 JPN 6326 2t4 3b4 3t8 4b9 5t6 5b5
3 Tarasova Tatiana 1987 RUS 5155 2t4 3b5 2t2 4b4 5t5 6b7
4 Hodann Anja 1978 SWE 6455 2t5 3b3 3t4 4b5 5t5 5b5
5 Harmand Ludovine 1984 FRA 7338 1t2 2b4 3t5 4b4 5t8 5b6
6 Lind Angelica 1978 SWE 5365 0t 2b5 3t8 4b6 4t4 5b12
7 Graftiaux Chloé 1987 BEL 5259   2t2 4b4 5t6 5b5
8 Danion Juliette 1981 FRA 2803   2t2 4b5 5t7 6b9
9 Berry Samantha 1977 AUS 6169   2t2 4b5 4t4 4b4
10 Combaz Celine 1979 FRA 5732   2t2 4b6 5t5 5b5
11 Balakireva Aleksandra 1985 RUS 3315   2t2 4b6 5t8 6b7
12 Shalagina Olga 1983 UKR 3268   2t3 4b5 6t6 6b6
13 Rajfova Silvie 1989 CZE 6075   2t3 4b5 6t10 6b10
14 Gros Natalija 1984 SLO 2755   2t3 4b6 5t5 5b5
15 Bacher Barbara 1982 AUT 1030   2t3 4b6 5t7 5b7
16 Ciret Colette 1986 FRA 7551   2t4 4b4 5t10 5b6
17 Abgrall Emilie 1985 FRA 5317   1t1 4b5 5t12 6b11
18 Nedyalkova Spasina 1990 BUL 6544   1t1 4b8 4t5 5b5
19 Bacher Sabine 1984 AUT 2821   1t1 3b4 5t6 5b5
20 Chevrier Anne-Laure 1988 FRA 5636   0t 4b7 4t5 5b8
21 Alexeeva Ksenia 1987 RUS 5149     4t6 5b6
22 Ansade Maud 1988 FRA 6082     3t5 4b5
23 Lavarda Jenny 1984 ITA 1179     3t6 5b12
24 Dzhambazova Ina 1983 BUL 2737     2t2 5b6
25 Mandru Amalia 1987 ROM 8216     2t2 3b5
26 Wisniewska Agata 1985 POL 6677     2t3 5b6
27 Seguy Audrey 1979 USA 6127     2t3 5b10
28 Ropek Edyta 1979 POL 3547     2t3 4b5
29 Garbova Petya 1977 BUL 6968     2t4 5b10
30 Gordeeva Mila 1988 BUL 6649     1t1 4b9
31 Khudyakova Anna 1985 RUS 8254     1t1 3b5
32 Mills Katherine 1982 GBR 5491     1t1 2b9
33 Ochenatu Crina 1986 ROM 8217     1t5 3b11
34 Bogaciu Anamaria 1985 ROM 6275     1t6 4b13
35 Kodzik Aleksandra 1985 POL 8198     0t 4b5

 

  ОТБОРНО КЛАСИРАНЕ
  Държава Точки
1 RUSSIA 366
2 FRANCE 253
3 CZECH REPUBLIC  126
4 SWEDEN 102
5 AUSTRIA 101
6 JAPAN 98
7 NEDERLANDS 89
8 ITALY 62
9 BELGIUM 43
10 GREAT BRITAIN 42
11 UKRAINE 40
12 GERMANY 38
13 AUSTRALIA 37
14 SLOVENIA 28
15 BULGARIA 25
16 FINLAND 10
17 POLAND 9
18 ROMANIA 6
19 USA 4

 

Новини

София, 19 април 2007г.

Вчера, 18 април 2007 г., се състоя пресконференция в Пресклуб България, която отбеляза началото на 2-рия кръг от Световната купа по състезателно катерене в дисциплината боулдър. Тази вечер е техническата конференция в хотел Плиска, а утре сутринта - първите стартове.

На пресконференцията присъстваха от страна на организаторите от БФКА Кирил Русев и Николай Петков, съдията откривателя на състезанието Жаки Гудоф (от Франция), представител на Столична община - Чавдар Велинов, представител на националния отбор на България - Ивайло Радков - Фазата. Пресконференцията се водеше от председателя на комисията по спортно катерене към БФКА Михаил Михайлов.

Окончателния списък на състезателите включва 97 състезатели от 21 страни: Австралия, Австрия, Белгия, Чехия, Финландия, Франция, Великобритания, Германия, Гърция, Хонг Конг, Италия, Япония, Холандия, Полша, Румъния, Русия, Словения, Швеция, Украйна, САЩ и България.

Сред участниците са шампионката от европейското първенство, завършило неотдавна в Бирмингам - Жулиет Данион от Франция, световния шампион Салават Рахметов от Русия, световната шампионка и победителка в I кръг от Световната купа’2007 Олга Шалагина (Укр), много медалисти и призьори от световни, европейски първенства и купи.

Най-доброто постижение на българите до момента е 19-то място на Спасина Недялкова на кръга от Световната купа във Велико Търново миналата година.

Състезанието ще премине под знака на инициативата “Не сте сами”, с което организаторите, състезателите, официалните и технически лица изказват своята съпричастност към съдбата на медицинските сестри в Либия и се присъединяват към апела за освобождаването им.

През двата дни докато протичат стартовете около катерачната стена, построена вече пред Паметника на съветската армия, ще има музика, ще се продава бира, а събота вечер след награждаването ще има купон с водещ диджей и светлинни ефекти.

Подкрепа на състезанието са оказали следните организации и фирми: Държавната агенция за младежта и спорта и лично г-жа Весела Лечева, община София, “Вивател”, “Порше България” ЕООД – вносител на автомобилите Фолксваген, “Уолтопия” ООД – производител на изкуствената катерачна стена, магазин за алпийска екипировка “Стената”, “Карлсберг България” АД, охранителна агенция “ВИП Секюрити”, минерални води “Девин”, рекламна агенция “Артзона”, магазин за алпийска екипировка “Ред Рок”, “Софмо” ООД - вносител на Мамут за България, уеб-студио “Некст борн”, Български туристически съюз.

В последните години България е била домакин на редица състезания по катерене. През 2002 г., 2004 г., 2005 г. бяха проведени кръгове от Европейската купа за юноши и девойки, през 2003 г. – Световно първенство за юноши и девойки, през 2005 г. и 2006 г. – кръгове от Световната купа за мъже и жени. Домакин беше Велико Търново, където БФКА е изградила катерачна стена в Двореца на културата и спорта. В дисциплината “Боулдър” кръг от Световната купа се организира за втори път, след 2006 г., a София за пръв път е домакин на състезание по катерене от такъв ранг.

 

Програма

Четвъртък, 19-и април
19:30-20:30 Регистрация на участниците (в хотел “Плиска”)
20:30-21:00 Техническа конференция

Петък, 20-и април
КВАЛИФИКАЦИИ
07:00 Отваряне на зоната за изолация
08:00 Затваряне на зоната за изолация
09:00 Квалификации – ЖЕНИ Боулдър
13:00 Отваряне на зоната за изолация
14:00 Затваряне на зоната за изолация
15:00 - 22:00 Квалификации – МЪЖЕ Боулдър

Събота, 21-и април
ПОЛУФИНАЛИ И ФИНАЛИ
07:00 Отваряне на зоната за изолация
08:00 Затваряне на зоната за изолация
09:00 Полуфинали – ЖЕНИ Боулдър
11:00 Отваряне на зоната за изолация
12:00 Затваряне на зоната за изолация
13:00 Полуфинали – МЪЖЕ Боулдър
16:00 Отваряне на зоната за изолация
17:00 Затваряне на зоната за изолация
18:00 Финали – ЖЕНИ Боулдър и МЪЖЕ Боулдър
21:00 Церемония по награждаване

Неделя, 22-и април
Допълнителен ден - в случай на лошо време

 

Място на провеждане

Състезанието ще се проведе на открито в центъра на София пред "паметника на Съветската Армия". Боулдърите и зоната за изолация ще бъдат покрити. В случай на много лошо време ще бъде използван допълнителния ден. Можете да стигнете до състезатезанието с автобуси: 9, 74, 84, 94, 280, 305, 313, 305, 313

Стената

Стената за състезанието ще бъде изработена от Walltopia.

 

Организация

Състезанието се организира от БФКА (Българска федерация по катерене и алпинизъм)
Адрес: БФКА, България, София 1040, бул. "Васил Левски" 75
Тел/факс: +359 2 987 17 98, + 359 2 930 05 32,
http://bfka.org/, office@bfka.org

 

Участие

По трима (3) участници на отбор при мъжете и при жените (по шест (6) за страната домакин), плюс първите 10 в световната боулдър ранглиста.

 

Регистрация

- Моля използвайте официалната он-лайн регистрация: http://www.ifsc-climbing.org/egroupware/
- Моля изпратете копие до sportmanager@ifsc-climbing.org и EMAIL
- Краен срок за регистрация: 10-и април .
- Ще бъдат допуснати състезатели само с валидни международни лицензи за 2007 година.

 

Награден фонд

Според стандартите на IFSC

1-о място - € 2.415
2-о място - € 1.470
3-о място - € 840
4-о място - € 420
5-о място - € 265
6-о място - € 160

Общо - € 5.570
Общо мъже и жени - € 11.140

 

Съдия - откривател

Съдия - откривател ще бъде добре познатия Джаки Годоф (Jacky Godoffe). Ще му помагат българите Михаил Станчев, Стефан Вепшек и други.

 

Състезатели

Очакваме да участват около 120 състезатели от целия сват. За повече информация вижте официалния състезателен лист:
http://www.ifsc-climbing.org/index.php?page_name=startlists&comp=960

 

Регистрирани състезатели

Общо 97 състезатили са се регистрирали във всички категории до.

Nation W O M E N bouldering M E N bouldering
AUS BERRY, Samantha EDWARDS, Marc
AUT BACHER, Barbara FISCHHUBER, Kilian
  BACHER, Sabine  
BEL GRAFTIAUX, Chloé  
BUL DZHAMBAZOVA, Ina GEORGIEV, Marian
  NEDYALKOVA, Spasina RADKOV, Ivaylo
  GARBOVA, Petya LALOV, Boyko
  GORDEEVA, Mila  
CZE RAJFOVA, Silvie MRÁZEK, Tomas
  LIPENSKA, Helena  
FIN   HUKKATAIVAL, Nalle
FRA DANION, Juliette POUVREAU, Gérome
  ABGRALL, Emilie JULIEN, Stephane
  COMBAZ, Celine MEYER, Jérôme
  ANSADE, Maud GAIDIOZ, Loic
  HARMAND, Ludovine BADIA, Nicolas
  CIRET, Colette DULAC, Daniel
  CHEVRIER, Anne-Laure CALEYRON, Thomas
  VERDIER, Emilie SAMYN, Florent
    RAMSAMY, Joackym
    LAURENCE, Ludovic
GBR MILLS, Katherine BARRANS, David
    CROXALL, Mark
    GORE, Tom
    PARRY, Gareth
GER   BAUMANN, Jonas
    BOROWKA, Andre
GRE STERGIAKOU, Chrysa KOLOKAS, Ioannis
    CHTENAS, ATHANASIOS
    KAMAROPOULOS , ZAFEIRIS
HKG   LAI, Chi-Wai
ITA LAVARDA, Jenny CORE, Christian
    CAMINATI, Michele
    PRETI, Lucas
    MORONI, Gabriele
JPN NOGUCHI, Akiyo OKANO, Hiroshi
  OGAWA, Tomoko MATSUSHIMA, Akito
    WATANABE, Kazuma
KAZ ISKAKOVA, Aliya PEROV, Aleksey
NED   JONGENEELEN, Wouter
    SCHULTE, Ferdinand
    VERHOEVEN, Jorg
POL KODZIK, Aleksandra OLEKSY, Tomasz
  ROPEK, Edyta KAROLAK, Grzegorz
  WISNIEWSKA, Agata  
ROM MANDRU, Amalia PAVEL, Gabriel
  OCHENATU, Crina BATAR, Oliver
  COPAESCU, Andreea SCORTEA, Cosmin
  BOGACIU, Anamaria MIU, Claudiu
    BUGNERU, Marian
    NUTU, Andrei
RUS ABRAMCHUK, Yulia RAKHMETOV, Salavat
  ALEXEEVA, Ksenia KOZLOV, Vasily
  TARASOVA, Tatiana SHARAFUTDINOV, Dmitry
  BALAKIREVA, Aleksandra GELMANOV, Rustam
  KHUDYAKOVA, Anna PEKAREV, Mikhail
    STEPANOV, Aleksander
    PORTSEV, Aleksei
SLO GROS, Natalija RANT, Blaz
  VIDMAR, Katja KLANCNIK, Rok
    CEHOVIN, Urh
SWE HODANN, Anja  
  LIND, Angelica  
UKR SHALAGINA, Olga SHALAGIN, Mykhaylo
USA SEGUY, Audrey  

 

Партньори

Основни партьори: (очаквайте скоро още информация):
Държавна Агенция за Младежта и Спорта
Столична община
“Вивател”
“Порше България” ЕООД – вносител на автомобилите Фолксваген
“Уолтопия” ООД – производител на изкуствената катерачна стена
“HRT Holds”
магазин за алпийска екипировка “Стената”
“Карлсберг България” АД
охранителна агенция “ВИП Секюрити”
минерални води “Девин”
рекламна агенция “Артзона”
магазин за алпийска екипировка “Ред Рок”
“Софмо” ООД - вносител на Мамут за България
уеб-студио “Некст борн”
Български туристически съюз

 

Резервации и настаняване: директно с хотела

хотел “Плиска”, e-mail: pliska_hotel@yahoo.co.uk,
http://www.hotelpliska.com/

хотел "Славянска беседа", e-mail: reception@slavyanska.com,
http://www.slavyanska.com/

хотел "Шипка", e-mail: shipka_hotel@abv.bg
http://www.hotel-shipka.com/

парк-хотел "Москва", e-mail: marketing@parkhotelmoskva.net,
http://www.parkhotelmoskva.net/


София 1142, бул. "Васил Левски" 75
тел./факс (+359 2) 930 05 32; e-mail: office@bfka.org
Булстат 121213771, банкова сметка: Райфайзенбанк,
IBAN - BG86RZBB91551001950421, BIC - RZBBBGSF