Новини

18-то място за Слав Киров, 23-то за Николай Русев на европейската купа по спортно катерене - боулдър за мъже и жени, 7-8.05., Бриксен, Италия
09 май 2022

През изминалия уикенд в Бриксен, Италия се проведе втория кръг от европейската купа по спортно катерене за мъже и жени в дисциплината боулдър. Силно начало в квалификациите направи Слав Киров, който с 3 топа и 3 зони зае 7-мо място и заслужи мястото си в полуфинала. Ники Русев успя да постигне същия резултата, но само 2 опита повече го оставиха извън полуфинала, и зае 23-то място в крайното класиране. Другите двама български участници в дисциплината бяха Матей Мицев, който е 57-ми с 1 топ и 2 зони, а Росен Руев зае 79-то място с 2 зони. При жените единствената ни участничка Александра Тоткова се класира на 33-то място с 1 топ и 3 зони. Във вчерашния ден се проведе полуфиналния и финален кръг в състезанието. И в това състезание рутсетърите се бяха презастраховали, първите 9 състезатели успяха да преминат по 2 боулдъра, други 5 останаха с по 1 боулдър, а 7 останаха без преминат боулдър. Слав Киров остана с 2 преминати зони от 10 опита, и зае 18-то място.

Предстои последния кръг в дисциплината боулдър, която ще се проведе в Клагенфурт, Австрия на 20-21-ви май. В отборната ранглиста в момент България заема 14-то място при мъжете и 21-во при жените. Ако се запази това класиране, България ще може да участва в боулдъра на европейското първенство през август в Мюнхен с 2 мъже и 1 жена.