Новини

Държавно първенство по ски-алпинизъм - скоростно изкачване, 15.12.2019 г., Боровец
15 декември 2019

Днес в куроррта Боровец с традиционното състезание - скоростно изкачване по писта Ястребец открихме сезона в ски-алпинизма. Поради недостатъчно сняг по "класическото" трасе - Ястребец 1 от долу до горе, се наложи промяна в маршрута - същият старт и фнаил както всяка година, на Ястребец 1, но маршрута мина по Ястребец 3. Тук е мястото да поздравим и благодарим на любезните домакини от "Бороспорт" АД, които подготвят пистите в курорта за предстоящето откриване на сезона, за много добрите условия по Ястребец 2 и 3, които позволиха провеждането на състезанието въпреки липсата на достатъчно снеговалежи през последния месец, както и за осигурените нагарди за победителите. Шампиони в скоростното изкачване станаха Никола Калистрин при мъжете и Мария Николова при жените.

РЕЗУЛТАТИ

Никола Калистрин за втора поредна година е шампион при мъжете. Ники направи страхотно състезание и победи убедително големия си съперник Кирил Николов - Дизела. Следващата седмица той ще вземе участие в първата световна купа за сезона, която ще се проведе в Осуа, Франция в дисциплините индивидуално и спринт.

Кирил Николов, който е трикратен шампион в това състезание - 2015 -  2017 г., този път остана втори.

Иван Геров - трето място при мъжете.

Един голям шампион от спортното катерене - Петър Иванов, тук на четвърто място. Дали ще успее да постигне резултати по-добри от катеренето, предстои да видим.

Мария Николова - за трета поредна година шампионка при жените в тази дисциплина.

Ивона Михайлова - неизменна призьорка във всички състезания на ски-алпинизма, този път - втора.

Най-малкият участник в състезанието - Ясен, едва на 9 год., не се предаде и изпомпа маршрута догоре. Браво, Яска! :)))

На финала. Вече е лесно :)

Награждаването при жените: 1. Мария Николова - АК "Планинец", София; 2. Ивона Михайлова - СК "АлПиринСки", Банско; 3. Михаела Георгиева - СК "АлПиринСки", Банско. Наградите бяха връчени от Кънчо Долапчиев - един от най-добрите ски-алпинисти в историята на този спорт у нас.

Победителите при мъжете: 1. Никола Калистрин - СК "АлиринСки", Банско; 2. Кирил Николов - Дизела - СК "Вертикален свят", София; 3. Иван Геров - СК "АлПиринСки", Банско.

Снимки: Георги Радев