Новини

Второ и пето място за българските състезатели на европейското първенство по спортно катерене - боулдър за юноши и девойки, осмо място за България в класирането по нации
03 септември 2018

На проведеното от 31-ви август до 2-ри септември европейското първенство по спортно катерене - боулдър за юноши и девойки България се нареди сред шестте страни със спечелени медали на първенството. Петър Иванов завоюва сребърния медал при юношите 18-19 г. Петър водеше след първите 3 боулдъра, на 4-тия обаче направи само зона, а големия му съперник Филип Шенк от Италия успя да го изкатери флаш и изпревари Пепи в класирането само с един опит за зона по-малко. В групата на 14-15 г. юноши Петър Атанасов зае 5-то място с резултат 2 топа и 3 зони. Останалите български състезатели в групата се представиаха достойно и заеха: Димитър Русев - 10-то място, Христо Урумов - 20-то място, Иван Бонев - 44-то място в конкуренцията на 56 състезатели. Изненада в тази възрастова група поднесе спечелилият титлата Грузитис Едвардс от Латвия, за когото това е първи подиум в неговата кариера. Във възрастовата група 16-17 г. при юношите Стоян Петров е 28-ми, Матей Мицев - 40-ти, при девойките Ерика Велев - 42-ра. В тази група при девойките имаше също изненада - Лаура Рогора от Италия, която само преди 2 седмици спечели световната титла, не успя да преодолее квалификациите и остана на 13-то място. В класирането по нации България е на 8-мо място от 28 страни - участнички.