Новини

Второ място за Петър Иванов на Европейската купа по спортно катерене за юноши и девойки в Аржентиер ла Бесе, поздравления!
27 юли 2016

Преди минути приключи състезанието при юношите 16-17г. на Европейската купа по спортно катерене, дисциплина боулдър, което се провежда в Аржентиер ла Бесе, Франция. Поредно силно представяне записа Петър Иванов, който се класира на второ място след италианския състезател Матео Манцони, а третото място остана за Яник Флохе от Германия. Само Пепи и победителят Манцони успяха да изкатерят във финала по 3 боулдъра, но по-голямият брой опити остави Петър на второто място.

Класирането на останалите българи, които участваха в състезанието е: Кръстина Ангелова - 27-мо място при девойките 16-17г., при юношите 18-19г. Филип Дончев и Христо Алтънчев са съответно 27-ми и 29-ти.

След поредното си отлично представяне Петър Иванов повежда в класирането за Европейската купа в боулдъра в неговата възрастова група. Той е начело след проведените досега 4 кръга, в които завоюва 1-во, 4-то и два пъти 2-ро място. Остава последният, 5-ти кръг за купата - европейското първенство в Лангенфелд, Австрия, което ще се проведе на 5-6-ти август и на което ще се реши освен европейската титла и носителят на европейската купа в дисциплината за 2016г.

Снимки: Васил Киров