Ima li nujda ot kurs za rabota na vajeш

Място за обсъждане на теми свързани с алпинизма, катеренето, ски-алпинизма и всичко отнасящо се до дейността на ФБАК и нейните членове

Модератор: Dora Marinova

Ima li nujda ot kurs za rabota na vajeш

Мнениеот ANDI » Пон Апр 28, 2008 10:25 pm

Vijdate kakva anarxia nastana. Vseki koito ne go e strax ot visochinaite se spuska i pravi neshta koito zastrashavat ne samo sobstveniat si jivot a i na ostanalite. Vijdal sam lichno dori da visiat zavarzani s taka narecheniat "sezal".
ANDI

Re: Ima li nujda ot kurs za rabota na vajeш

Мнениеот bigwall » Пет Апр 19, 2013 1:35 pm

Виждам че темата е стара, но ще споделя мнение което може да послужи на някой. Занимавам се с такава дейност от доста години и в днешно време на всички ни е ясно колко много хора работят по един или друг начин "на черно", било то и с неплащане на пълните осигуровки. Към момента знам за две добри места за въпросните сертификати: "IRATA" (http://www.irata.org/ - International industrial rope access trade association) и "АРАС" (http://www.aras.bg/ - Асоциация на работещите по алпийски способ). Не съм сигурен какво точно прави БФКА по този въпрос като главен регулатор по подобни въпроси, но не съм сигорен и какво е "длъжна" да направи тъй като това е малко по-далечен дял на алпинизма. По-отдалечен е от колкото са скалното и класическото катерене да кажем, едно от друго. В крайна сметка решението дали и как да се намесят си е изцяло на БФКА. Радвам се да забележа обаче че фирмите днес вече знаят и питат за сертификат от "IRATA" и "АРАС" да кажем. Въпреки това, пак е възможно да ги лъжат и мамят кандидатите с такъв сертификат, това е тъжната страна у нас. За тези които висят със сезалени важета и/или седнали на летвичка, и аз съм ги виждал. Тези са за затвор - опасни са за себе си, но по-важно за околните. Не ми се мисли ако падне или изпусне някой не вързан чук над детска градина. Бъдете внимателни и успех на всички!
bigwall

Назад към Обща дискусия