Новини

Трето място за Петър Иванов на европейската купа по спортно катерене - боулдър в Аржентиер ла Бесе, Франция!
19 юли 2017

Днес се проведе финалния кръг на европейската купа по спортно катерене-боулдър за юноши и девойки в Аржентиер ла Бесе. Петър Иванов демонстрира отново отлична форма и завоюва бронзовия медал при юношите 16-17 г.  Пърите петима във финала са с по 2 изкачени боулдъра, като само броят на опитите за ТОП реши подреждането, а повечето опити за бонус-хватка оставиха Пепи на третото място. Победител е Натан Мартин, Франция, на второ място - Матео Манцони, Италия. Това е трети медал за Петър Иванов от състезания за европейската купа тази година - след двата сребърни медала в Соуре, Португалия в боулдъра и Имст, Австрия - в трудността. С това класиране Петър Иванов затвърди третото си място в генералното класиране за европейската купа в дисциплината боулдър за 2017 г. след проведените три кръга, само на 10 точки от водача - Сам Авезу и на 8 от втория - Лео Фаво, и двамата от Франция. Така интригата при юношите 16-17 г. се заплита с пълна сила и само оставащите два кръга - в София, 5-6.08 и в Слани, Чехия, 14-16.09 ще решат кой ще бъде носителят на купата за 2017 г.
Още трима български състезатели взеха участие в състезанието - при юношите 14-15 г., където се състезаваха с 45 свои връстници. Най-добро класиране постигна Матей Мицев - 21-во място, Петър Атанасов зае 27-мо място при дебюта си на официални международни състезания, Христо Урумов се класира на 32-ро място.

Само след две седмици, на 5-6-ти август в София, в Walltopia Climbing&Fitness ще се проведе следващият кръг от европейската купа - боулдър за юноши и девойки. Подготовката тече с пълна сила, повече информация - скоро.

Петър Иванов по време на държавното първенство - боулдър за мъже и жени, 24.06.2017 г., сн. Васил Киров